Японське кухонне приладдя та допоміжні інструменти

Японське кухонне приладдя та допоміжні інструменти

Японська кухня має багатовікову історію і традиції, яким сучасні кухарі йдуть до цього дня. Головні особливості кулінарної майстерності полягають в тому, щоб створити унікальний смак страви з використанням мінімуму інгредієнтів. Щоб відчути справжній смак, наприклад, суші сету, необхідно якомога менше термічної обробки продуктів. Ще одна особливість - невеликі порції, які необхідно вжити відразу після приготування. Тому поціновувачі японської кухні настійно не рекомендують їсти роли на другий день, після холодильника. Належна увага повинна приділятися сервіровці страви, правильним столових приладів, посуді японської кухні, яка перетворює просту трапезу в справжній ритуал.

Щоб відтворити подібну атмосферу в домашніх умовах або на професійній кухні, необхідна спеціальна підготовка. І вона стосується не тільки отримання навичок приготування страв азіатської кухні або покупки свіжих інгредієнтів. Мова йде про спеціальні пристосування для приготування японських страв, без яких вкрай складно або неможливо обійтися. Пропонуємо ближче познайомитися з кожним з них.

пристосування для приготування японських страв

Амі Сякусо (ami shakushi,網杓子) - ситечко

Такий кухонний інвентар зовні нагадує класичну шумовку. Це довга ручка, на кінці якої розташовується ситечко з дрібними отворами. Призначення такого обладнання для японської кухні відповідне:

  • видалення піни на бульйоні;
  • збір грудочок або дрібних інгредієнтів;
  • видалення зайвих частин тесту.

Амі Сякусо необхідно, коли хочеться надати супу прозорості, а для цього потрібно ретельно зібрати всю піну, яка буде з'являтися під час кипіння. Ще ситечко відмінно збирає темпуру, в якій готуються смачні роли гарячого типу.

Кацуобусі кедзурікі (katsuobushi kezuriki,鰹節削り器,かつおぶしけずり)

кацуобусі - не що інше, як сушений тунець. Даний інгредієнт є затребуваним в стравах японської кухні. Це традиційний інструмент, без якого ще кілька десятиліть тому було неможливо обійтися. Сьогодні ж, можна придбати смачні роли з доставкою або стружку в пакетиках. Тому використання доацуобусі кедзурікі відійшло на другий план.

Як працює пристрій? Все відбувається за аналогією зі звичайною теркою, шинковкой для капусти. Є гостре лезо, з яким контактує продукт харчування. Чим сильніше буде тиск, тим більше товстий шматочок потрапить в нижнє відділення. Великі шматочки можуть знадобитися для приготування різних страв, тонкі - для прикраси, як приправи. За традицією, даний інструмент виготовляють з дерева.

Куси (kushi,串) - шампури

Для того, щоб їжа була приготовлена на відкритому вогні, грилі або у фритюрі, її необхідно на щось нанизати. Тому використовуються спеціальні товари японської кухні - кусі. Вони можуть виготовлятися з металевих сплавів, або з дерева або бамбука. Перший варіант підходить для багаторазового застосування, наприклад, на домашній або ресторанній кухні. Другі ж вважаються одноразовими і частіше використовуються вуличними торговцями, які віддають шампур покупцеві разом з їжею на ньому. Розміри такого пристосування для приготування японських страв варіюються від 15 до 30 сантиметрів і підбираються залежно від їжі, яка буде нанизуватися.

спеціальне пристосування для приготування японських страв

Макісу (makisu,巻き簾) - бамбуковий килимок для приготування ролів

Килимки з бамбука набули широкого поширення по всьому світу. Це обумовлюється тим, що роли полюбилися далеко за межами Японії. Сьогодні не тільки ресторани або служби доставки пропонують покуштувати поєднання риби і рису. Багато господині взяли на озброєння рецепт і намагаються зробити великі суші самостійно. Мало хто знає, але макису необхідний не тільки для того, щоб акуратно загортати роли. Додатково він виконує такі функції як:

  • формування рулету з омлету;
  • видалення зайвої рідини з їжі.

Стандартний розмір килимка становить 25 на 25 сантиметрів. Однак у продажу можна зустріти і інші величини, які також активно використовуються в кулінарії. Все залежить від цілей. Якщо потрібен виключно інвентар для приготування суші, то варто віддати перевагу макису з тонких смужок. Він більш делікатний і з ним простіше управлятися з розсипчастими продуктами. А ось варіації з товстих смуг бамбука вважаються більш універсальними.

Оскільки поверхню виробу прямо контактує з продуктами, необхідно подбати про безпеку. Щоб бактерії не потрапили на їжу, килимок покривають харчовою плівкою, а тільки після цього загортають блюдо.

Багатьох цікавить питання - як робити суші якщо немає килимка, чи можна його чимось замінити. Насправді даний девайс не дуже дорогий, тому купити його не складе труднощів. А якщо пристосування необхідно прямо зараз, то його легко можна замінити шаром фольги, паперу і навіть підставками під гарячі страви.

Оросігане (oroshigane, お ろ し 金 або 下 ろ し 金; букв. «Металева решітка») - терка

Колись оросігане мала поверхня зі шкіри акули і саме на такому обладнанні натирали васабі з імбиром. Сьогодні така вимога не є обов'язковим, тому підійде металевий аналог з двома гранями різної грубості. Терка потрібно для подрібнення дайкона, васабі та інших інгредієнтів, які можуть входити до складу японських страв.

Осідзусіхако (oshizushihako, 押 し 寿司 箱) - форма для приготування пресованих суші

Це дерев'яний посуд для японської кухні, яка розбирається на три частини. Перед тим, як почати використання, необхідно намочити дно, стінки і кришку. Це допоможе запобігти налипання рису. Альтернативний варіант - використання харчової плівки.

Сайбасі (saibashi, 菜 箸, さ い ば し) - кулінарні палички

Такий варіант паличок спеціально розроблений для приготування страв, а не їх поїдання. Вони можуть доходити до 30 сантиметрів в довжину і бути закріпленими на кінцях. Сайбасі роблять з дерева, бамбука і навіть металу.

Урокоторі (urokotori, 鱗 取 або う ろ こ と り) - рибочистка

У коробочці суші вок напевно міститься риба. І перед тим, як почати її приготування, тушку слід гарненько очистити від луски. В цьому і допомагає урокоторі, яка дбайливо видаляє лусочки, не травмуючи шкіру риби.