Японія - країна багатовікових традицій. Тому історія появи ролів бере свій початок ще в II столітті н. е, коли жителі Південно-Східної Азії помітили, що затоплені рисові поля можуть стати чудовим консервантом. Звичайно, сучасний вигляд суші зазнав значних змін, технологій приготування, інгредієнтів. Блюдо стало популярним і улюбленим у всьому світі, а імениті ресторани почали додавати суші меню в свій асортимент. Про те, якою була історія суші і які види користуються популярністю в Україні - розповімо далі.
Історія виникнення суші
Блюдо, без якого в сучасності не представляється японська кухня, зародилося в Азії. Саме там знайшли спосіб використовувати рис для консервації риби. Шматочки морепродуктів укладали шарами - риба, рис, риба, рис, а після маринували. Однак як тільки процес був завершений, рис утилізували. Технологія була економною, тому подібну рибу могли собі дозволити тільки представники знаті. Це був вишуканий делікатес.
Мало хто знає, з якої країни суші, вважаючи, що це виключно японське блюдо. Але в країну висхідного сонця воно прийшло з Таїланду. А назва - "маринована риба", звучало як "сусі" - схоже на наших "суші".
Тільки в 16 столітті рецепт видозмінився. Було вирішено придумати спосіб, який би дозволяв вживати в їжу, в тому числі і рис. І як тільки це стало можливим, суші змогли дозволити собі більшу кількість людей. Інгредієнтами для початкових аналогів суші ставали:
- рис;
- риба або морепродукти;
- овочі;
- рисовий солод.
У 19 столітті з'явилися перші суші з сирою рибою. Їх придумав кухар з Токіо. Ще один цікавий факт - розмір порції. Сьогодні прийнято, що рол - маленький клубочок рису, який за один раз легко поміщається в рот. Раніше все було інакше і суші були великого розміру, так такого, що 1-2 штуками можна було наїсться.
У 1923 році Японію потряс землетрус, яке стало приводом для місцевих жителів залишити свої будинки і виїхати не тільки в інші країни, але навіть і на континенти. Хоч люди і не могли взяти з собою багато речей, свої традиції і культурні особливості вони рознесли по всій планеті. Блюдо так сподобалося, що багато хто хотів дізнатися не тільки в якій країні придумали суші, але і їх рецепт.
Поява ролів «Каліфорнія»
Окрема історія супроводжує поява ролів - одним з різновидів суші. Вважається, що японський кухар зміг їх приготувати в 1973 році в американському ресторані десь в Лос-Анджелесі. Йому здалося, що місцевим жителям було б цікаво спробувати нестандартну інтерпретацію японського блюда. Тому він вирішив стилізувати його на американський лад. Шеф взяв тунця, авокадо і спорудив як-би "суші навиворіт". Новинка так сподобалася відвідувачам закладу, що блюдо стало користуватися популярністю. Так вперше були подані роли Каліфорнія. Надалі, з'явилися варіації даної позиції - каліфорнія з лососем, сьомгою, гребінцем. Прикрашає подачу ікра тобіко, васабі, імбир, обсмажений кунжут.
Такі роли відрізнялися від класичних суші особливої технологією приготування. В рулетики вдало поєднуються:
- пресовані водорості норі;
- риба або морепродукти;
- м'якоть стиглого авокадо;
- соковиті хрусткі овочі.
Суші і роли в Україні
Майстерність приготування страв японської кухні не оминув своєю увагою і Україну. Так, сучасні кухарі оволоділи мистецтвом приготування ролів і суші. Була створена окрема позиція - сушист, який відповідає за подачу таких страв. Складно точно відповісти на питання, в якому році з'явилися суші в Україні в меню ресторанів. Вважається, що починаючи з 2000-х популяризація японської культури досягла свого апогею і люди ближче познайомилися не тільки з дивним смаком риби і рису, а й навчилися звертатися з паличками для їжі.
До цього подібний тип трапези можна було спостерігати тільки в кіно. А сьогодні практично кожна людина вміє ними користуватися. А роли і суші стали улюбленою стравою, яку замовляють на свята, їдять на обід або вечерю, готують вдома самостійно.
При цьому, не всі знають про справжнє призначення імбиру і помилково кладуть його шматочок на кожен рол. Незважаючи на те, що популярність суші в Україні стрімко набирає обертів, не всі знають про те, що імбир потрібен для того, щоб "очистити" смак між шматочками суші.
З появою ролів, багато українських кухаря вирішують внести свій внесок у зміну традиційної рецептури. В першу чергу мова йде про використання нестандартних для Японії, але звичних для України інгредієнтів. Так, в асортименті страв з'являються позиції з куркою і навіть салом. Існують окремі спецпропозиції, сети, де мікс традиційні суші і вишукування від шеф-кухарів. Хтось перевага тільки класику, а комусь подобаються експерименти зі смаком.
З моменту коли з'явилися роли, кожен гурман знайшов для себе улюблене поєднання інгредієнтів і вибрав сет-фаворит.
ТОП-5 суші від FRESH ROLLS
- "Філадельфія". Свою назву дані роли отримали завдяки м'якому однойменним сиру, який входить в їх склад. Це ніжне поєднання риби (лосося, вугра, тигрової креветки), огірка, авокадо.
- "Каліфорнія" - популярний різновид ролів, про яку ми розповідали раніше. Це поєднання оригінального оформлення та ніжного смаку.
- "Золотий Дракон". Своє міфологічне назва рол виправдовує незвичайним поєднанням солодкуватий компонентів зі свіжими овочами і пікантними морепродуктами.
- "Зелений дракон", до складу яких входить ніжний вершковий сир, вугор, хрусткий огірок та стиглий авокадо. Солодкість, свіжість і пікантний смак риби надовго запам'ятовується гурманам.
- "Темпура з тигровою креветкою та крабом" - різновид теплих ролів, смажений у клярі, до складу якого входить тигрова креветка та сніжний краб. Таке поєднання приправлено вершковим сиром з додаванням соусу Світ Чилі.