Практично кожна людина чув про такий сорт сиру як пармезан. Наприклад, тертий пармезан часто прикрашає тарілку з пастою, додається на різні салати або закуски. Такий продукт полюбився гурманам, адже він поєднує в собі приємний смак і високу якість.
Можна помилково вважати, що "parmigiano" - французьке слово. Отже, даний сир родом з Франції. Але це не так. Так, щось французьке в назві є, але це не більше ніж позначення двох італійських областей - Парми і Реджо-Емілії. Саме там вперше з'явився на світло пармезан. Цікавий факт - інші сири, схожі за смаком, текстурою або способу приготування не можуть носити таку назву. Справжній пармезан з італії, і тільки той, якої виготовили саме в цих провінціях.
Готується сир за унікальним рецептом. Для цього буде потрібно добірне молоко корови, закваска. Далі необхідно час на дозрівання.
Чернечий сир
Історія сиру йде корінням в ХІІ століття, коли на території Парми почали з'являтися перші сироварні. Вони дозволили готувати смачний продукт, і, одночасно з цим, боролися з надлишками молока. Однак перша згадка про пармезані, як вигляді сиру, було відзначено в ХІІІ столітті. А ще через сторіччя пармезан вписали у фрагмент "Декамерона". Таким чином, класикою раннього Ренесансу став не тільки художній роман, але і страви з сиром пармезан, які були згадані в епіграфі.
Однак питання залишається відкритим - чому ченці прагнули створити подібний сир? Вся справа в тому, що священнослужителям був потрібний продукт, який:
- відрізнявся б поживними компонентами;
- був збагачений комплексом вітамінів і мікроелементів;
- міг довго зберігати свою свіжість.
Таким чином, ченці могли зосередити свою увагу на духовних практиках і витрачати менше часу на кулінарію. У священиків було все для цього - корови, пасовища для них, чиста вода, терпіння і, найголовніше, час. Адже мало було просто отримати і змішати інгредієнти. Повноцінна технологія приготування сиру пармезан вимагає його тривалої витримки перед вживанням.
Йшли роки, а монастирі продовжували залишатися монополістами по виготовленню пармезану. У ті часу в рецепті значилося використання виключного молока, яке дали корови певної породи.
Але вже в ХVІ столітті рецепт було вирішено продати в Європу. Таким чином сироварні з європейських столиць підключилися до виробництва. Щоб сир не втратив італійське коріння, в 1612 році був виданий указ, що забороняє використовувати слово "пармезан" для позначення аналогічних сирів, створених за межами країни. Однак італійські компанії аж до 2008 року вели боротьбу за право створювати справжній продукт. І тільки після судового рішення був винесений остаточний вердикт - справжній рецепт пармезану належить північній Італії.
Рецепт приготування сиру пармезан
Цікаво, але основа рецептури сиру не видозмінювалася протягом декількох сотень років. Все відбувається так:
- в ємність з міді наливається молоко, зібране рано вранці;
- додається молоко з вечора і сироватка;
- склад нагрівається до +35 градусів;
- далі додається сичужний фермент, який допомагає рідини загуснути.
Наступні кроки мають на увазі подрібнення вийшов гранул і укладку маси в круглі форми, покриті сукном. Традиційно, пармезан виготовляється саме в формі круглих головок. Згодом на них наносять дату виготовлення і найменування заводу. Але це ще не все. Щоб пармезану смак відповідав всім нормам, голови необхідно занурити в соляний розчин приблизно на 30 днів. Після чого сир відправляється в комори для дозрівання. На цей етап піде не менше року. І раз на тиждень кожну головку необхідно перевертати і ретельно протирати.
Класифікація сирів за ступенем зрілості
Виділяють три найбільш популярних видів пармезану. Це:
- Parmigiano Reggiano fresco. Таке найменування виходить сир, який проходив витримку близько 12 місяців. Це найбільш "ранній" пармезан, який, зазвичай, подається як аперитив. Велика частина сироварень виготовляє саме такий вигляд.
- Parmigiano Reggiano vecchio - відрізняється структурою, яка кришиться під натиском ножа. Такий сир витримується протягом 18-24 місяців.
- Parmigiano Reggiano stravecchio, який готується близько 36 місяців. Це самий витриманий вид, характерний твердістю. Їм доповнюють готові страви, наприклад, пасту, суп, салат.
Немає чіткого регламенту, як правильно їсти пармезан і з чим його поєднувати. Однак традиційно перший варіант є частиною сирної тарілки з міксом інших сирів і доповнень до них, наприклад, фруктів чи горіхів. Другий - вживається окремо, його можна їсти як самостійно, так і додавати до інших страв. Щоб поліпшити смакові характеристики, досить щіпки третього, витриманого сиру. Якщо говорити про напої, то даний продукт найкраще підходить під вино, яке також підбирається під термін витримки пармезану.
Вважається, що пармезан в піці додає пікантності страві. Адже сир одночасно і солоний, і гіркий, і кислий, і пряний.
Якщо говорити про користь продукту, то тут переваги на боці сиру. Всього 30% складу займає вода, а все інше - поживні компоненти. Доведено, що навіть маленький шматочок пармезану, з'їдений кожен день, допоможе організму отримати вітаміни і мікроелементи. До того ж, він відмінно поєднується з основними стравами, закусками.
Страви з сиром пармезан від FRESH ROLLS
Якщо хочеться спробувати вишуканий сирний смак і на собі перевірити всю користь пармезану, то слід зробити замовлення в FRESH ROLLS. Тут запропонують свіжі страви, приготовлені за оригінальними рецептами, різноманітність смакових особливостей і стилів.
Щоб меню було ще більш привабливим, було вирішено включити в нього страви з пармезаном, такі як піца, запечені гігантські мідії під пармезаном та деякі види запечених ролів, як Чізумі Боніто з мідією та тунцем. Це не тільки покращує смакові характеристики, але і надає пікантності кожної позиції.